недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Крај на породилното отсуство: Еве какви обврски сега има Меган Маркл

Крај на породилното отсуство: Еве какви обврски сега има Меган Маркл

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се породи на 6-ти мај, а потоа замина на породилно отсуство и се повлече од обврските, но и од медиумите и новинарите.

Но, Маркл наскоро се враќа на своите работни активности. Според странските медиуми, војвотката следната седмица се враќа во кругот на кралските случувања.

Прв ангажман ќе биде лансирањето на нејзината модна колекција во партнерство со Смарт.

Во четврток, 12 септември, поранешната глумица ќе присуствува на овој моден настан и со тоа и официјално ќе го заврши породилното отсуство.

Коронавирус