среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 183
home Познати

Кортни ја гаѓаше со шише Ким, а таа ѝ се пушти да ја тепа: Драма во реалното шоу на семејството Кардашијан! (ВИДЕО)

Кортни ја гаѓаше со шише Ким, а таа ѝ се пушти да ја тепа: Драма во реалното шоу на семејството Кардашијан! (ВИДЕО)

Крис Џенер (64) на фановите на реалното шоу „Keeping Up With Kardashians“ им открила дел од драмата која се случила во првата епизода од 18. сезона.

Таа на својот профил на Инстаграм објави кратко видео во кое се гледа ривалството помеѓу нејзините ќерки Ким и Кортни Кардашијан.

Во многу драматичниот клип, Ким и Кортни физички се пресметаа.

Кортни прво со шише ја гаѓаше својата сестра, а Ким поради тоа збесна и тргна да ја удри, обраќајќи и се со зборовите: Никоаш не ми приоѓај така“.

Во видеото не се  гледа дали дошло до поголема физичка пресметка, но се гледа како се навалува Кортни за да го избегне ударот од Ким.

Некои фанови се изненадени од тоа што Кортни и понатаму учествува во реалното шоу, а со оглед на тоа дека таа на крајот на 17. сезона кажа дека е изморена и дека приоритет и се децата и дека сака да направи пауза од снимањата.

 

View this post on Instagram

 

#KUWTK is back and we’re taking over your Thursdays! New season starts March 26 only on E! @kuwtk

A post shared by Kris Jenner (@krisjenner) on

– Имам три деца кои ми се приоритет. Она што сакам да го кажам е дека стигнав до точка каде веќе не сум среќна. Сите ја имаме  таа точка. Животот е краток. Не се врти се околу снимањето на ова шоу – рекла тогаш Кортни.

Како ќе се одвива оваа драма, ќе дознаеме на 26 март за кога Крис Џенер ја најави премиерата на првата епизода.

Најнови вести

Локални избори 2021