среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Коронавирусот пристигна и во семејството Кардашијан: Познатата сестра ја потврди веста – и нејзината ќерка се заразила

Коронавирусот пристигна и во семејството Кардашијан: Познатата сестра ја потврди веста – и нејзината ќерка се заразила

Клои Кардашијан денеска објави дека таа и нејзината ќерка Тру Томсон се заразени со коронавирус.

Една од сестрите Кардашијан на Твитер објави дека ќе ги одложи сите обврски и јавни ангажмани, но нагласи дека засега се чувствува добро, како и нејзината ќерка и дека се е под контрола.

– Здраво луѓе, сакам да ви кажам дека јас и Тру сме позитивни на коронавирус. Жал ми е, но поради ова морав да откажам дел од обврските што ги имав. Среќа што се вакцинирав, па се ќе биде во ред. Останете безбедни – изјави сестрата Кардашијан.

Коронавирус