понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Познати

Корона кризата го натера познатиот актер да се вработи во супермаркет – купувачите шокатно го гледале

Корона кризата го натера познатиот актер да се вработи во супермаркет – купувачите шокатно го гледале

Телевизиската ѕвезда, актерот Били Вард, едвај врзува крај со крај, бидејќи немал никаков ангажман со месеци поради пандемијата на коронавирусот, и поради се вработил како доставувач во супермаркет.

Актерот вели дека откако работата почнала да слабее, тој барал алтернатива за да заработи за живеење. Бил живее со својата партнерка и двете деца, а како и многумина оваа година, тој исто така бараше алтернативни извори на приход. Уште на почетокот на мај беше јасно дека нема крај на пандемијата и дека ќе мора да бара алтернативни извори на приход.

Си реков: „Добро, ова ќе се влоши, мора да најдеме начин да преживееме, се работеше за целото семејство!“

– Јас го направив тоа што го правев досега, така што се занимавам со глума, фотографија, давав часови по глума, но ми требаше постојан прилив на пари, па се вработив како доставувач – вели актерот, и обожавателите на серијата што го направи славниот „Смарагд“ и „Кори“ се шокирале кога го виделе на новата работа.

Коронавирус