петок, 15. ноември 2019. Вести денес: 0
home Познати

Копија на својот дедо: Внукот на југословенската легенда кој го носи неговото име наполни 18 години (ФОТО)

Копија на својот дедо: Внукот на југословенската легенда кој го носи неговото име наполни 18 години (ФОТО)

Внукот на славниот југословенски актер Велимир Бата Живојиновиќ наполни 18 години, а неговата баба на војот Инстаграм профил му го честиташе полнолетството со фотографија од него.

Јавноста по долго време конечно можеше да го види внукот кој потсетува на својот дедо, а го носи и неговото име.

-Мојот славеник. Драг Велимир, баба ти го честита полнолетството, напиша Лула Живојиновиќ на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

Moj rodjendanac.❤ Dragi Velimire, cestita ti baba punoletstvo.💖💖💖

A post shared by Lula Zivojinovic (@lula.zivojinovic) on

Славниот актер зад себе остави шест внуци, четири внуки и два внука, а почина во мај 2016 година на 82 години.