понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 26
home Познати

Копија на пејачот: Ако не се сеќавате како изгледал Аца Лукас пред 20 години само погледнете го неговиот син од првиот брак (ФОТО)

Копија на пејачот: Ако не се сеќавате како изгледал Аца Лукас пред 20 години само погледнете го неговиот син од првиот брак (ФОТО)

Пејачот Аца Лукас со првата сопруга Светлана има две деца, ќерката Милјана и синот Лазар.

Иако не сака да се експонира во јавноста Лазар до сега се има појавувано во неколку спотови на својот татко.

SREĆAN ROĐENDAN SINE! ŽIVEO!!! ??❤ @vuk.lazar

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on

Неговиот син секојдневно ги собира симпатиите на неговите фанови, бидејќи многу наликува на него.

Па по тој повод веднаш се огласија и фановите: „Ако не се сеќавате како личел Лукас пред 20 години, погледнете го неговиот син“, „Сигурно го праќа на настапи кога е болен“, „Како една мајка да ве родила вас“, се само дел од коментарите.

Moj!?? @vuk.lazar #AcaLukas #AleksandarVuksanovic #LazarVuksanovic #CopyPaste ?

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on