понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 102
home Познати

Копија на пејачката: И братот на Лепа Брена е пејач кој учествувал во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ (ФОТО)

Копија на пејачката: И братот на Лепа Брена е пејач кој учествувал во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена зад себе има кариера на која многумина и завидуваат.

Таа никогаш не го криела своето потекло, ниту името Фахрета Јахиќ која е родена во Тузла.

И додека за пејачката сите знаат, она што малкумина го знаат е дека Лепа Брена е најмлада од трите деца, нејзиниот татко Абед и мајка Ифет го имаат и синот Фарук и ќерката Факета.

Брена до сега не криела дека нејзиниот постар брат е надарен за музика, а тој учествувал и во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“.

-Мојот брат Фурак Јахиќ како учесник, напиша неодамна Брена под заедничката фотографија со нејзиниот брат.

 

View this post on Instagram

 

Moj brat Faruk Jahic kao ucesnik u NIKAD NIJE KASNO

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Коронавирус