вторник, 23. април 2019. Вести денес: 116
home Познати

Копија на нејзината тетка: Внуката на Дајана блесна на свадбата на принцот Хари и Меган во креација која сите ги потсети на принцезата

Копија на нејзината тетка: Внуката на Дајана блесна на свадбата на принцот Хари и Меган во креација која сите ги потсети на принцезата

Откако внуката на трагично загинатата принцеза Дајана во саботата се појави на кралската венчавка предизвика бура од реакции и позитивни коментари.

Имено Кити Спенсер е внука на принцезата Даја од нејзиниот брат, а воедно и прва братучетка на принцовите Хари и Вилијам.

Таа на венчавката се појавила во креација потпишана од модната куќа „Долче и Габана“, со кои често соработува.

По нејзиното појавување неизбежни беа и коментарите дека таа многу наликува на нејзината тетка, погледнете.