среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 85
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Контроверзната Мали Сајрус се појави пред малите екрани само по јакна под која не носеше ништо- сите чекаа да и испаднат градите

Контроверзната Мали Сајрус се појави пред малите екрани само по јакна под која не носеше ништо- сите чекаа да и испаднат градите

Контроверзната пејачка Мајли Сајрус, често успева да го подели мислењето на интернет корисниците со својот, во најмала рака необичен аутфит.

Овој пат не беше ништо поразлично, со оглед на тоа дека Мајли во една емисија се појави со потполно отворена јакна и ништо под неа!

Сепак, пејачката немала никаква непријатна ситуација, бидејќи очигледно добро ја залепила јакната за градите. Токму тој успех покренал лавина урнебесни коментари на Твитер, кои многу брзо станаа хит, погледнете:

„Никому не сум му верувал толку, колку што Мајли Сајрус ѝ верува на двострано лепливата трака“, е еден од коментарите кои први се појавија после нејзиниот настап.

После тој, следеа и бројни други шеги, на кои во главен фокус им било тоа дали јакната сепак ќе се лизне и ќе се одлепи од градите на пејачката.

Иако Мајли без проблеми успеала да го изведе настапот во откопчана јакна, се надеваме дека ова нема да стане нов моден тренд или враќање на стилот на Мајли, кој го носеше пред неколку години, а притоа мислиме на несекојдневните комбинации кои во 2015-та година беа нејзиниот заштитен знак.