четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 130
home Познати

КОНСТРАКТА ИМА ДВОЈНИЧКА: За неверојатната сличност зборува цел Балкан (ФОТО)

КОНСТРАКТА ИМА ДВОЈНИЧКА: За неверојатната сличност зборува цел Балкан (ФОТО)

Популарноста што ја стекна Констракта, доведе и до откривање на нејзината двојничка, која по потекло е од Словенија и има многу слични карактеристики како овогодинешната претставничка на Србија на Евровизија.

Станува збор за Јерца Леган Цвикл, сестрана јавна личност во Словенија. Јерци освен што е антрополог и доктор на науки, се занимава и со новинарство и публицистика, пренесува порталот „женскикутак.рс

На Балканот веќе на големо се зборува за нејзината сличност со Констракта, а и самата го забележала тоа. Во една од објавите на својот Инстаграм профил таа напиша: „Констракта, можеби сме во роднинска врска“.

Тие две имаат бенка на иста страна од лицето, што е сосема неверојатно, но имаат и ист ексцентричен и авангарден стил на облекување.

Најнови вести

Коронавирус