понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 111
home Познати

Комеморација во чест на Предраг Живковиќ Тозовац: Пејачите и неговата Мима во солзи влегоа во салата (ФОТО)

Комеморација во чест на Предраг Живковиќ Тозовац: Пејачите и неговата Мима во солзи влегоа во салата (ФОТО)

Неколку минути по 11 часот започна комеморацијата на легендарниот Предраг Живковиќ Тозовац, во салата Комбанк во Белград.

На комеморацијата први пристигнале вдовицата на пејачот, Емилија и нејзиното семејство, Вера Матовиќ, Мерима Његомир, Снежана Џуришиќ, Жељко Јоксимовиќ, Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ, Ивица Дачиќ, Саша Матиќ, Чеда Марковиќ, Неда Украден, Снежана Бабани…

Емилија, сопругата на покојниот Тозовац, дошла во црно палто, со црна маска над лицето и крената коса.

Водителката на РТС, Марија Вељковиќ е водител на комеморацијата.

Драгиша Голубовиќ, претседателот на СЕМУС, прв одржа говор.

– Би сакал да ве замолам да оддадете почит на нашиот голем и единствен Предраг Живковиќ Тозовац со едноминутно молчење. Слава му – започна Голубовиќ.

Најнови вести

Коронавирус