петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 53
home Познати

Колумбискиот фудбалер кој играше за Работнички стана македонски зет – се ожени со убавата Елена која му се заколна на вечна љубов (ФОТО)

Колумбискиот фудбалер кој играше за Работнички стана македонски зет – се ожени со убавата Елена која му се заколна на вечна љубов (ФОТО)

Колумбиецот со македонски пасош, Себастијан Херера, кој играше за нашиот клуб Работнички, а сега е дел од унгарскиот клуб МТК Будимпешта, се вљуби во Македонка за време на својот престој кај нас, а сега и ја овековечи љубовта со неа, објавува ЦрноБело.

Херера е роден е 1995 година, а во Македонија потпиша договор во 2015 година и за време на петте години во клубот Работнички доби и македонско државјанство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

Избраничка на Херера е убавата 26-годишна Елена. Нивната свадбена церемонија се случи неодамна, односно на 20-ти мај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

Пред тоа Елена престојуваше извесен период во Колумбија, каде уживаше во миговите минати со семејството на Херера, а особено со неговата мајка, која му е најзначајната фигура во животот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Herrera (@sebashh16)

Најнови вести

Коронавирус