петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 50
home Познати

Колинда пушти глас: Хрватската претседателка запеа песна од славниот хрватски пејач Томпсон (ВИДЕО)

Колинда пушти глас: Хрватската претседателка запеа песна од славниот хрватски пејач Томпсон (ВИДЕО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ повторно го изненади регионот со своја постапка.

Имено, таа во текот на својата посета на САД присуствуваше на 25 годишнината на Националната федерација на американските Хрвати.

Колинда ја искористи таа прилика и ја запеа песната на познатиот хрватски пејач Томпсон „Лијепа ли си“, но имаше проблеми со зборовите па читаше од телефонот.

Најнови вести

Коронавирус