четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 91
home Познати

Која е девојката од спотот за „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст Тајм“ (ФОТО)

Која е девојката од спотот за „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст Тајм“ (ФОТО)

Стефан и Мартин Филиповски, братското дуо од македонската група „Некст тајм“ со уште една фантастична преработка ги разбудија најдлабоките чувства и емоции кај Македонците.

Спотот и песната на интернет каналот Јутјуб за само неколку дена добија илјадници прегледи, видеото се најде речиси на сечиј профил на социјалните мрежи, а коментарите не стивнуваат како во медиумите, така и кај публиката.

Кога е во прашање маестралната филмска изработка на спотот, браќата и овој пат го ангажираа Огнен Шапковски, но направија и одличен избор за главата протагонистка на приказната.

Во „Слушам кај шумат шумите“ таа улога и припадна на актерката Ана Стојановска, во „Ја излези Ѓурѓо“ пак, главна беше одбојкарката Власта Ружинковска.

Спортистка, актерка, а сега за „Нешто ќе те питам бабо“, главна е манекeнка.

Станува збор за Ивана Гелева која е доста позната на македонската модна сцена.

Таа е вистински моден камелеон, па речиси да нема дизајнер кој досега не ја ангажирал за ревија или фотосесија.

Најнови вести

Коронавирус