недела, 18. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Кои се најпопуларните имиња за детето на Меган и Хари?

Кои се најпопуларните имиња за детето на Меган и Хари?

Како ќе го именуваат своето дете Меган и Хари? Ова прашање долго време е побарано од многу британски медиуми и нуди различни предлози како одговори. Војводата и војвотката од Сасекс  го очекуваат нивниот прв наследник на пролетта, и облозите се за тоа како ќе се вика бебето кога ќе се роди.

Според една студија спроведена од Expedia, најпопуларното машко име во кралското семејство од седиштето на Елизабет II на тронот е Алберт. Го носат вкупно 12 членови во дворот. Еден од најистакнатите меѓу нив е сопругот на кралицата Викторија, која живеела од 1819 до 1861 година.

Џорџ е на второ место (барем десет мажи од кралското семејство го носат), следат Чарлс, Едвард, Кристијан, Фредерик и Луис. Како што знаете, првенецот на Вилијам и Кејт го носи тоа убаво име.

Во однос на женските имиња, Викторија е најпозната (9 луѓе го носат тоа име). Кралицата Викторија го наследува престолот на 18 и останува на него до 1901 година. На второ место по популарност е Мери, Луиз на трето, а по него се редат Александра, Елизабет и Алис.

Како што веќе знаете, Хари и неговата сопруга Меган кои правеа свадба во мај, објавија во средината на октомври дека ќе стануваат родители. Пред фановите принцот коментира дека би сакал да има девојче, додека партнерката не кажала јавно дали има преференции.

Според протоколот, Војводата и Војвотката нема да го знаат полот на бебето до раѓањето. Сепак, тие може да го прекршат и да дознаат порано.

Коронавирус