понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 73
home Познати

Кога ти рекле смисли костим, не мислеле да ги соблечеш гаќите- славната пејачка со безобразна маска за ноќта на вештерките (ФОТО+18)

Кога ти рекле смисли костим, не мислеле да ги соблечеш гаќите- славната пејачка со безобразна маска за ноќта на вештерките (ФОТО+18)

Во морето на славните личности кои со месеци наназад ги подготвуваат своите маски за ноќта на вештерките, една од најславните раперки реши да се соблече.

Станува збор за Карди Би која се реши оваа година да се маскира во отровната Ајвни која во анимираниот филм има облека од лисја.

Карди Би не мислеше дека и она така треба да изгледа, па направи мала трансформација со истоимениот лик од анимираниот филм.

Таа на себе стави перика, но на себе освен чизмите не носеше никаква облека, па ниту ни гаќички.

Фотографијата веднаш собра 2 милиони лајкови и илјадници коментари, а еден од најинтересните гласи дека „кога и рекле на пејачката облечи некој костим, не мислеле да ставиш перика и да ги соблечеш гаќите“.

 

View this post on Instagram

 

MONEY IVY ???

A post shared by Iamcardib (@iamcardib) on

 

View this post on Instagram

 

That girl is Poison.

A post shared by Iamcardib (@iamcardib) on

Коронавирус