среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Кога таа зачекорила на црвениот тепих, настанал општ метеж: Не престанува да се зборува за нејзиниот фустан

Кога таа зачекорила на црвениот тепих, настанал општ метеж: Не престанува да се зборува за нејзиниот фустан

Оваа година на филмскиот фестивал во Венеција, покрај актери и претставници на филмската индустрија, на црвениот тепих се појавиле и голем број манекенки и старлети.

И додека едни се прашуваат со што заслужиле тие да се појават на овој настан, други не престануваат да ги фалат нивните креации.

Особено се издвоила манекенката Сесилија Родригез (30) која со својот стајлинг толку многу ги маѓепсала модните критичари што била прогласена за најдобро стилизирана дама на третата вечер од Венецијанскиот фестивал.

 

View this post on Instagram

 

#CeciliaRodriguez sul Red Carpet di Venezia. VI PIACE?? • • • #GossipTheCelebrity #Venezia77 #VeneziaFilmFestival

A post shared by Gossip The Celebrity OFFICIAL (@gossipthecelebrity) on

„Потсетува на грчка божица. Овој фустан одлично ѝ стои“, гласел еден коментар.

 

View this post on Instagram

 

#ceciliarodriguez #padrenostrofilm #redcarpet #premiere #venicefilmfestival #venezia?? #venezia77 #celebrities

A post shared by maya spring (@mayaspring8) on

Се чини дека актерките помалку се потрудиле околу стајлингот оваа година, па сите погледи биле насочени кон манекенките, кои секоја вечер воодушевувале во интересни и раскошни тоалети.

Дали вам ви се допаѓа оваа креација?