четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 56
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Познати

Кога се угаснаа светлата ги изненадија сите- на свадбата кај Пријовиќ Жељко и Јована не издржаа а да не споделат страст (ФОТО)

Кога се угаснаа светлата ги изненадија сите- на свадбата кај Пријовиќ Жељко и Јована не издржаа а да не споделат страст (ФОТО)

Денеска се уште топ тема во медиумите е свадбата за која зборува целиот Балкан на која присуствуваа речиси 900 гости, а меѓу нив и познатиот пар Жељко и Јована Јоксимовиќ.

Парот целото време беше заедно на прославата додека Александра и Филип славеа за нивното судбоносно „ДА“.

А во еден момент додека се угаснаа светлата тие го искористија тој момент за да разменат нежност, а фотографијата веднаш ја споделија на социјалните мрежи, погледнете.

Ljubav moja najveca❤❤❤

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) on

Qatar 2022