вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 27
home Познати

Кога најблизок ќе ти замине, не се зборува: Шербеџија потресен од големата загуба!

Кога најблизок ќе ти замине, не се зборува: Шербеџија потресен од големата загуба!

Актерот со светска слава, Раде Шербеџија, ќе одржи концерт на 26 декември со својот бенд, а сите песни ќе ги посвети на својата голема пријателка и актерка, покојната Милена Дравиќ.

На ивица на солзи, овој голем актер се уште е потресен поради нејзината смрт, а сега откри и зошто не одржал говор на нејзиниот погреб.

-Бараа да одржам говор на нејзиниот погреб, но јас реков дека нема да држам говор. Не само што ми беше тешко, туку кога некој најблизок ќе ти замине, тогаш не се зборува. Тие ми беа фамилија. Милена и Гага ги доживував како брат и сестра-рекол Шербеџија.