вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 80
home Познати

Кога ќе ја видите оваа бомба ќе ги триете очите со денови- сестрана на Ана Кокиќ ослабе дури 50 килограми за да личи на пејачката (ФОТО)

Кога ќе ја видите оваа бомба ќе ги триете очите со денови- сестрана на Ана Кокиќ ослабе дури 50 килограми за да личи на пејачката (ФОТО)

Пејачката Ана Кокиќ важи за една од најзгодните пејачки во регионот, но малкумина луѓе знаат дека истото важи и за нејзината сестра Маја која до неодамна беше сосема поразлична од денес.

Имено сестрата на пејачката долго време водеше битка со вишокот на килограми, па во еден момент ослабела дури 50 килограми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on

Маја Кокиќ е седум години помлада од нејзината сестра, но тие две се многу блиски како и најдобри пријателки, пишуваат српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

Čista ljubav.? #love #sisters #girls #smile #sisterpower #hug #purelove #enjoyinglife #lifeisbeautiful #myangel #sharelove #happiness

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on

Таа и е и една од најголемите поддршки во музичката кариера на сестра и, а и беше и поддршка во најтешките моменти кога се разведуваше пејачката.

Иако Маја одлично пее таа никогаш не сакала да се занимава со јавниот живот, но често сака да се фотографира за на Инстаграм, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

? #me #girl #black #yellow #dress #smile #happiness #pretty #love #enjoyinglife #lifeisbeautiful #theatre

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on

 

View this post on Instagram

 

? #hello #girl #me #beauty #fashion #enjoyinglife #lifeisbeautiful #smile #happiness #lovely #boots #autumn #colors

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on

Коронавирус