вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

Кога ќе дознаете од кого позајмил 500 илјади евра за станот нема да верувате – Аца Лукас живее во луксуз кој не може многумина да си го дозволат

Кога ќе дознаете од кого позајмил 500 илјади евра за станот нема да верувате – Аца Лукас живее во луксуз кој не може многумина да си го дозволат

Пејачот Аца Лукас во една од неговите изјави откри дека позајмил пола милион евра од Саша Поповиќ за да купи стан и дека му ги вратил парите. Сега тој ги отвори вратите на својот дом и покажа што се наоѓа внатре.

На влезот од десната страна се наоѓа огромна дневна соба во која Лукас поминува највеќе време, а во еден дел се наоѓа и бел клавир, како и квавијатура.

Бидејќи Аца е љубител на игри, во дневната имало и џоистици за нив. Масата во дневната соба изгледала баш како голем куфер и дава посебен печат на неговот катче.

Секој детаљ од станот бил избран специјално од Лукас, а не чуди што во дневната соба се наоѓа огромен портрет од него. Покрај своите, на ѕидовите Лукас има спомени со своите деца, како и цртежи од наследничката Викторија. На едно место му се наоѓаат и многубројните награди кои ги добивал во неговата кариера.

Коронавирус