вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 147
home Познати

Кога ќе дознаете кој и зошто ја убил пејачката Елма рано утрово во кафеана ќе ве полазат морници по целото тело (ВИДЕО)

Кога ќе дознаете кој и зошто ја убил пејачката Елма рано утрово во кафеана ќе ве полазат морници по целото тело (ВИДЕО)

Повеќе лица се приведени рано утрово откако пред локал во Сараево биле убиена дваесет и пет годишната босанска пејачка Елма, позната како Елма Милано.

Како што пренесуваат босанските медиуми, немилиот настан се случил рано утрово во една кафеана во Сараево каде била организирана жива музика со споменатата пејачка, која по настапот била убиена со огнено оружје пред кафеаната. Според информација од гостите се работи за неуспешен обид на убиецот да ја убеди пејачката на љубовен однос.

Според неофицијалните информации пејачката била убиена од нејзиното момче со кое била дојдена во локалот и со кој непосредно пред немилиот настан седеле на истата маса.

Најнови вести

Локални избори 2021