сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 106
home Познати

Кога ќе дознаете како Буфон ја оставил сопругата со која има две деца ќе подзинете- оваа одмазда тешко дека ќе ја заборави оваа убавица

Кога ќе дознаете како Буфон ја оставил сопругата со која има две деца ќе подзинете- оваа одмазда тешко дека ќе ја заборави оваа убавица

Алена Шередова за италијанските медиуми проговори за разводот со легендарниот голман Џиџи Буфон.

„Слушнав на радио дека ме оставил. Сепак не дознав последна, после мене дозна и мојот татко исто така на радио“ , открила поранешната сопруга на Буфон.

Таа додава дека со фудбалерот никогаш не се карале преку медиумите.

-Дојдов на себе заради нашите деца, знаев дека морам да направам се за да они се почувствуваат подобро и да имаат горда крената глава, но не беше лесно, додава таа.

По разводот со неа светот остана во неверување откако Буфон откри дека е вљубен во убавата италијанска водителка Иларија Дамико.

-Мислам дека не сакав да признавам дека не беше нешто во ред со нас, бидејќи тоа би било проблем за нашите деца. Не сакав да се оптоваруваат нашите деца во тој момент, а тоа го направив и со цел тие да немаат трауми во иднина.

Коронавирус