среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 178
home Познати

Кога Џенифер Анистон се појави, полудеа и мажите и жените: Ова е тајната за нејзиниот изглед

Кога Џенифер Анистон се појави, полудеа и мажите и жените: Ова е тајната за нејзиниот изглед

Џенифер Анистон, откако првпат се појавила во серијата „Пријатели“, им го поматила мозокот и на мажите, но и на жените. Жените сакале да изгледаат како неа, а мажите само воздивнувале кога ќе се спомене нејзиното име.

Изгледа дека Џенифер со текот на годините не се менувала и дека останува иста, а еве како го постигнува тоа.

Џенифер троши 350 евра годишно за третмани со ботокс, кои мора да ги повторува на три до шест месеци, а ботоксот го успорува процесот на стареење.

Направила и ринопластика, корекција на носот, со која мостот на носот го направила поприроден, па делува како ништо да не е направено.

Исто така, важна е и негата на кожата и добрата генетика, како и исхраната и здравјето, на што Џенифер исклучително посветува внимание.

Коронавирус