вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

Клаудија Шифер се сликаше гола (ФОТО)

Клаудија Шифер се сликаше гола (ФОТО)

Една од најпознатите манекенки на сите времиња, Клаудија Шифер се врати на сцената со интервју и фотосесија за списанието „Вог“.

Некогашниот топ-модел е на прагот од шестата деценија од својот живот и се гордее со тоа.

Насловната страница од новиот број од „Вог“ таа ја објави и на Инстаграм, точно 25 години откако првпат се сликала за списанието, во 1994 година.

– Староста треба да се слави и почитува. Имам 48 години, се чувствувам така и се гордеам со тоа. Има причина зошто ги имаме роденденските торти и забави…

Јас околу тоа и натаму се чувствувам исто како во детството, изјави германската манекенка.

Коронавирус