вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Познати

Ќорлука, Ловрен и Модриќ на Инстаграм се мајтапат со Ковачиќ: „Каде го паркираше коњот?“ (ФОТО)

Ќорлука, Ловрен и Модриќ на Инстаграм се мајтапат со Ковачиќ: „Каде го паркираше коњот?“ (ФОТО)

Откако фудбалерот Матео Ковачиќ објави фотографија на својот Инстаграм профил позирајќи како некој моден блогер, не му требаше долго да стане мета на потсмев кај соиграчите.

 

View this post on Instagram

 

?? #londonstreets

A post shared by Mateo Kovacic (@mateokovacic8) on

Прв му искоментира Ведран Ќорлука кој напиша: „Каков си Jockey“ станал во Лондон. Каде го паркираше коњот?, по што Ковачиќ му врати, знам дека ти се допаѓа.

Дејан Ловрен напиша дека наскоро ќе облече зимска јакна, додека Лука Модриќ му додаде стикери со очи на фудбалерот.

Во мајтапењето на хрватскиот репрезентативец се приклучи и неговиот соиграч Лукас Васкез кој напиша „каков стил“, а Матео му врати дека му е добар англискиот.