понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ изгледа како темпирана бомба: Го наследи талентот од татко и, а нема да поверувате со што се занимава (ФОТО)

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ изгледа како темпирана бомба: Го наследи талентот од татко и, а нема да поверувате со што се занимава (ФОТО)

Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ со сегашната сопруга има три деца, но од претходниот брак со поранешната сопруга Весна има ќерка.

Станува збор за Мина која е најстара од сите четири деца на пејачот, тој е многу сврзан за неа која го наследила неговиот талент за музика и многу научила од музиката.

 

View this post on Instagram

 

jedva sam okačila sliku koliko je vruće ???? #aircondition #studio #hot #plant #reddress #milimetar

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

 

View this post on Instagram

 

? . . . . . , . #readyforspring #glow #glowyskin #brunette #babe #ari

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Имено Мина се занимава со компонирање на мелодии за во театар, а пред неколку години стана и музички уредник на духовната телевизија „Храм“.

Освен тоа таа неодамна на својот Инстаграм профил ги изненади фановите и им откри дека планира да сними своја прва песна.

 

View this post on Instagram

 

I’m smiling on the inside

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

 

View this post on Instagram

 

Sun kissed . . . #sunset #river #love #sky #beautiful #flower

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

 

View this post on Instagram

 

girls just wanna have sun ☀️ . . . . #sun #tanlines #vacay #beach #sand #messyhair #tan #coffee #greece

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Коронавирус