сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката на Здравко Чолиќ од вистинска убавица се претвори во вистинска ноќна мора за сите на ноќта на вештерките (ФОТО)

Ќерката на Здравко Чолиќ од вистинска убавица се претвори во вистинска ноќна мора за сите на ноќта на вештерките (ФОТО)

Се поголем тренд во светот, но и на Балканот е прославата на ноќта на вештерките, па како вчеравечер многумина луѓе се одлучија да се маскираат и да го одбележат овој ден кој има свое значење во Америка.

Една од нив е и Уна Чолиќ, ќерката на балканската ѕвезда Здравко Чолиќ вчера беше на забава по повод Ноќ на вештерките, а поради таа прилика се маскираше во ѓавол.

 

View this post on Instagram

 

?❣️

A post shared by ▪️Una ▪️Čolić▪️ (@unacolic) on

Таа цела вечер споделувала фотограии и видео снимки од забавата.

Коронавирус