вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката на Шаулиќ за новиот дом искеширала цело богатство- кога ќе дознаете каде се наоѓа базенот се ќе ви стане јасно за цената

Ќерката на Шаулиќ за новиот дом искеширала цело богатство- кога ќе дознаете каде се наоѓа базенот се ќе ви стане јасно за цената

Познатата српска пејачка која е ќерка на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ деновиве е во центарот на вниманието во јавноста поради купувањето на нејзиниот нов луксузен дом.

Имено по смртта на нејзиниот татко семејството едвај се враќа во нормалното секојдневно функционирање, а најмногу од ненадејната смрт на пејачот се чини дека е погодена неговата сопруга која се уште е изолирана од сите и постојано е дома.

-Новиот дом сопругот на Илда го купи за 400 илјади евра, но овој дом верувајте дека е два пати поубав од оној кој го купи Александра Пријовиќ за 530 илјади евра. По својата структура, но и по материјалот од што е правена, домот е најквалитетен од сите. Ѕидовите на оваа куќа се 70 сантиметри дебели, вели сопственикот на домот кој го продаде неодамна на пејачката.

Тој вели и дека домот има 400 метри квадратни, таа е на три ката и поседува неколку тераси, како и базен на покривот.

Најнови вести

Коронавирус