сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 85
home Познати

Ќерката на Шабан ја откри вистината околу мистериозниот број 17- прво загина пејачот на овој датум, а сега го откри и ова!

Ќерката на Шабан ја откри вистината околу мистериозниот број 17- прво загина пејачот на овој датум, а сега го откри и ова!

Популарната пејачка Илда Шуалуќ неодамна во една емисија проговори дека нејзината најнова песна „Солза“ му ја посветила на покојниот татко, Шабан Шаулиќ.

На прашање на водителката зошто промоцијата ја направила на 17, а на истиот датум во февруари годинава трагично загина и пејачот таа вели дека тоа е мистериозен број, а во исто време и среќен за нејзиното семејство.

-Тоа сето така се намести, песната буди емоции и сите плачеа на промоцијата, бидејќи тоа не потресе, но во исто време и се смеевме бидејќи бевме среќни што тој беше дел од нашите животи. Вистина е дека бројот 17 е датумот кога не напушти нашиот татко не напушти, но тогаш е роден и мојот внук Лука од постарата сестра, но добро тоа е животот, додаде Илда.

Коронавирус