вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 137
home Познати

Ќерката на познатиот актер почина на тригодишна возраст- начинот на кој ја сподели тажната вест го трогна целиот свет (ФОТО)

Ќерката на познатиот актер почина на тригодишна возраст- начинот на кој ја сподели тажната вест го трогна целиот свет (ФОТО)

Ќерката на познатиот американски актер Мигел Сервантес почина на три годишна возраст, а тажната вест за нејзината смрт ја сподели неговата сопруга на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

is currently out of the office . . . ? @kellygc411 ❤

A post shared by Miguel Cervantes (@mig.cervantes) on

-Апаратите не работат. Нејзиниот кревет е празен. Тишината преовладува. Аделаида не напушти во неделата наутро. Отиде во мир, ја ослободи болката и нападите, но нашите срца се скршени. Неописливо те сакаме и за секогаш ќе те сакаме, напиша мајката на починатото дете, а набрзо и актерот ја пренесе оваа вест.

Ќерката на актерот инаку се бореше со епилипсија од седмиот месец од својот живот, а неговата сопруга редовно на својот блог пишуваше за борбата која ја претрпува нејзината ќерка.

 

View this post on Instagram

 

Happy Sunday indeed! ❤

A post shared by Miguel Cervantes (@mig.cervantes) on

Најнови вести

Локални избори 2021