четврток, 30. март 2023. Вести денес: 135
home Познати

Ќерката на Наум Петрески стави потпис пред матичар- Анастасија веднаш се пофали на социјалните мрежи (ФОТО)

Ќерката на Наум Петрески стави потпис пред матичар- Анастасија веднаш се пофали на социјалните мрежи (ФОТО)

Ќерката на македонскиот пејач Наум Петрески, Анастасија вчера се регистрираше во матичната служба во Скопје.

Пејачката која минатата година го кажа судбоносното „ДА“ на својот сопруг Владимир, вчера и официјално стапи во граѓански брак со нејзиниот избраник.

Сведоците на свечениот чин веднаш се пофалија на социјалните мрежи, па открија како изгледа прославата.

Инаку парот чека принова, а Наум годинава ќе стане дедо на внука од својата прва ќерка.

Најнови вести