вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката на Миле Китиќ ужива во куќа од пола милион евра- луксузот е насекаде околу неа, а среде собата има и базен (ФОТО)

Ќерката на Миле Китиќ ужива во куќа од пола милион евра- луксузот е насекаде околу неа, а среде собата има и базен (ФОТО)

Ќерката на српскиот пејач Миле Китиќ, пејачката Елена Китиќ многу е атрактивна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде со фановите споделува различен вид на фотографии.

Елена инаку следејќи ја на социјалните мрежи вози скапи автомобили, се облака брендирано и живее во луксузен дом за кого најзаслужен е нејзиниот татко Миле Китиќ.

Имено според српските медиуми нејзината куќа е во вредност од 550 илјади евра, а поседува сопствен базен среде соба, има луксузен мебел и вистинска мала теретана.

ЕУРО 2020

Македонија