среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката на „Кралот на поп музиката“ Мајкл Џексон се отвори за својата с*ксуална ориентација

Ќерката на „Кралот на поп музиката“ Мајкл Џексон се отвори за својата с*ксуална ориентација

Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон се отвори за својата сексуална ориентација во документарец за нејзиниот живот по смртта на татко си. Во документарецот таа раскажа дека нејзиниот татко уште од рана возраст се шегувал со неа кога станува збор за девојки. Таа додаде дека тој знаел дека таа е бисексуалка уште тогаш.

22-годишната пејачка се отвори и кажа дека никогаш не мислела дека ќе заврши со машко и дека цврсто била убедена дека ќе се ожени со девојка.

– „Татко ми разбра многу брзо, мислам дека ја почувствува енергијата и се шегуваше со мене како што се шегуваше и со брат ми за девојки. Многу имав среќа што го имав тоа искуство, особено на толку рана возраст. Имав 8 или 9 години, додаде Парис“.

Најнови вести

Коронавирус