вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 169
home Познати

Ќерката на Дино Дворник откри непознат детаљ од животот на својот татко: Врескал во болница, му ги врзале рацете

Ќерката на Дино Дворник откри непознат детаљ од животот на својот татко: Врескал во болница, му ги врзале рацете

Поминаа 11 години од смртта на Дино Дворник, а денес се појави непознат детаљ од неговиот живот.  Го открил неговата ќерка, блогерката Ела Дворник.

Не е пријатно искуство, но сепак е нешто кое никој досега не го знаел за него.

Таа на Фејсбук објави порака која ја добила од човек кој го имал ова искуство со Дино.

Непознат инцидент од животот на нејзиниот татко открил маж кој бил со Дино во 1995 година во болница во Врапац.

Потоа бил третиран посттрауматски синдром.

Ела, која дозна за сето тоа на 55-тиот роденден на нејзиниот славен татко, со насмевка ја испрати пораката. Сè што има врска со нејзиниот татко е скапоцено.

Qatar 2022