петок, 23. јули 2021. Вести денес: 52
home Познати

Ќерката на Чолиќ за прв пат објави невидени фотографии од нејзиниот татко додека бил млад: Пејачот бил „фраер“ со години наназад

Ќерката на Чолиќ за прв пат објави невидени фотографии од нејзиниот татко додека бил млад: Пејачот бил „фраер“ со години наназад

Легендарниот пејач Здравко Чолиќ вчера наполни 70 години, а неговата ќерка Уна Чолиќ сподели со сите фотографии од минатото кои ги воодушевија неговите многубројни обожаватели.

Наследничката на пејачот покажа приватни слики, кои јавноста досега немаше можност да ги види, а на нив гледаме среќни семејни моменти.

– Среќен роденден на најдобриот татко на светот! – напиша Уна во описот на фотографиите, за кои се зборува.

– Те сакам најмногу на светот! – додаде таа, и ова омекна многумина.

Здравко, да потсетиме, освен Уна, ја има и ќерката Лара, од бракот со Александра и живеат во елитниот дел на Белград.

Коронавирус