среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 136
home Познати

Ќерката на Цеца објави досега невидени фотографии со татко и Аркан (ФОТО)

Ќерката на Цеца објави досега невидени фотографии со татко и Аркан (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Светлана Цеца Ражњатовиќ и покојниот Аркан Жељко Ражњатовиќ, објави на Инстаграм видео коеги разнежни фановите.

Младата Анастасија, која оди по стапките на нејзината мајка, беше многу мала кога Аркан, нејзиниот татко, беше убиен, но нејзината љубов кон него во никој случај не е мала.

Таа објави фотографии од детството насвојот профил кога нејзиниот татко ја држел во раце и ја бакнувал, а целото семејство било заедно. Анастасија имала помалку од две години кога Жељко е убиен.

Жељко Ражнатовиќ Аркан е убиен на 15 јануари 2000 година во салата на хотелот “Интерконтинентал” во Белград. Потоа, неговите телохранители Миленко Мандиќ Манда и Драган Гариќ исто така се убиени. Двете негови најмлади деца, Анастасија и Вељко Ражњатовиќ, кои ги доби во бракот со пејачката Цеца, едвај заедно имаа пет години.

“Го гледам Жељко во двајцата, секое дете ги добива квалитетите на двата родитела. Се разбира, особено кога е во прашање оваа огромна храброст”, рече таа.

Коронавирус