петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката на Бил Гејтс се вакцинираше против коронавирусот: „Не ми ја всадија генијалноста на татко ми..“

Ќерката на Бил Гејтс се вакцинираше против коронавирусот: „Не ми ја всадија генијалноста на татко ми..“

Бројни теории на заговор во врска со вакцинацијата и чипирањето се поврзани со таткото на Џенифер Гејтс, па затоа на Инстаграм објави урнебесна објава во која, меѓу другото, прокоментира „озлогласено чипирање“.

Џенифер К.Гејтс, ќерка на милијардер и коосновач на „Мајкрософт“ Бил Гејтс, се исмејуваше на бројни теории на заговор поврзани со нејзиниот татко по приемот на вакцината против КОВИД-19.

– За жал, вакцината НЕ ми ја всади генијалноста на татко ми во мојот мозок – само ако mRNA ја имаше таа моќ …“, напиша Џенифер Гејтс на својот профил на Инстаграм на фотографијата со штотуку примената вакцина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Gates (@jenniferkgates)

Најнови вести

Коронавирус