вторник, 21. март 2023. Вести денес: 29
home Познати

Ќерката на Балашевиќ удри по Шаќири- можеби овој детаљ во шорцевите им се случува кога ќе дадат гол (ФОТО)

Ќерката на Балашевиќ удри по Шаќири- можеби овој детаљ во шорцевите им се случува кога ќе дадат гол (ФОТО)

Швајцарските фудбалери, инаку со албанско потекло, Џердан Шаќири и Гранит Џака головите што ги дадоа за време на натпреварот со Србија, ги прославија покажувајќи го знакот на орелот, односно националниот симбол на Албанија пред милионската публика.

По тој повод се огласи и ќерката на познатиот пејач Ѓорѓе Балашевиќ, која даде интересен коментар.

Јелена Беба Балашевиќ на својот Твитер профил објави фотографија од Шаќири на која тој го прославува голот, а потоа напиша коментар по кој следеше бура од коментари.

– Хм … може малку помош? Само за да утврдам дали јас имам проблем па да барам друг вид на помош или уште некој го гледа истото што и јас? – напиша Балашевиќ, а потоа додала:

– Можеби тоа им се случува на мажите кога ќе дадат гол, ЕВЕ НЕ ЗНАМ НИКОГАШ НЕ СУМ ДАЛА ГОЛ.

loading...

Најнови вести