среда, 8. декември 2021. Вести денес: 21
home Познати

Ќелавата Цеца хит во Италија: Ја ставија во 5 најдобри фотографии во светот (ФОТО)

Ќелавата Цеца хит во Италија: Ја ставија во 5 најдобри фотографии во светот (ФОТО)

Уметниците ја гледаа сликата со воодушевување, а тие не ни знаеја кој е на неа…

Фотографијата на ќелавата Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот колега исто така без коса, пејачот Оливер Мандиќ, со денови беше изложена во галерија во Италија.

Автор на ова дело е Вукица Микача, која со оваа фотографија собра бројни симпатии ширум светот.

Интересно е што многу посетители на галеријата во Ливорно со денови го гледаат ова уметничко дело и дека никој не знаеше дека на него има две познати личности од Балканот.

-Некои од најбараните уметници ширум светот се распрашуваа за фотографијата и ја рангираа меѓу првите пет во светот кога оваа форма е во траекторија. Затоа, тие коментираа меѓу себе и се обидоа да откријат дали жената на фотографијата навистина е ќелава или маската е толку добра , изјави неименуван извор за Блиц.

Во оваа прилика се огласи и Цеца, кој рече дека фотографијата предизвикала бурни реакции во јавноста кога се појавила за прв пат.

-Тоа навистина е уметничко дело, а фактот дека таа беше на изложбите сведочи за фактот дека вреди, рече Цеца, додавајќи дека неколку пати изјавила дека по тој повод има маска на главата.

Фотографијата е направена во 2007 година со цел да се сними видео за дуетот на Цеца и Оливер „Времето за љубов истекува“.

Најнови вести

Коронавирус