петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 117
home Познати

Ќе ви треба подлабок џеб- хрватската старлета ги продава своите носени гаќички и градник, еве кој може да си ја дозволи оваа цена

Ќе ви треба подлабок џеб- хрватската старлета ги продава своите носени гаќички и градник, еве кој може да си ја дозволи оваа цена

Хрватската старлета Ава Карабатиќ (31) пронашла начин како да забавува повеќе од 100.000 верни следбеници на социјалните мрежи. Таа ги замолила да ѝ постават прашање на кое ќе одговори без цензура.

На Инстаграм можеме да видиме колку бројни следбеници на јавните личности им испраќаат разни понуди. Ава веќе имала неколку понуди за брак, а овој пат еден обожавател ѝ испратил, во најмала рака, необично прашање.

„Дали сакаш да ми ги продадеш твоите носени гаќичките“, напишал тој. Ава, која е дипломирана професорака по италијански и латински јазик одговорила дека е заинтересирана за понудата која е отворена само за оние со „подлабок џеб“.

„За 17.000 евра  ги продавам гаќичките, градникот за 14.000 евра. Фотографиите на кои позирам гола можете да ги најдете на мојата страница“, напишала Ава.

По завршување на реалити, во која го привлече вниманието и ја доби балканската популарност таа се обиде да стане писателка. Објави неколку книги, претежно биографски, а сега се расфрла со голи фотографии.

Пред неколку месеци Карабатиќ отвори профил на една интернет страница на која објавува фотографии и видеоснимки без цензура, а следбениците секој месец мора да платат „членарина“ за пристап до нејзината страница.

Најнови вести

Локални избори 2021