петок, 29. јули 2022. Вести денес: 23
home Познати

Ќе ви се распука срцето: Еве како зборуваше за својата болест легендарниот актер, сега се огласи и неговата ќерка, бара само едно од сите!

Ќе ви се распука срцето: Еве како зборуваше за својата болест легендарниот актер, сега се огласи и неговата ќерка, бара само едно од сите!

Легендарниот актер Мустафа Надаревиќ почина вчера во Загреб по долгата и тешка борба со болеста.

За хрватските медиуми се огласила и неговата ќерка која ја потврдила веста дека нејзиниот татко починал.

Нана Надаревиќ како што јавуваат хрватските медиуми  каде тој го поминал и најголемиот дел од животот низ солзи ја потврдила тажната вест. Таа кратко кажала дека нема коментар, а потоа и замолила сите да имаат разбирање за нејзиното семејство кое поминува низ тежок период.

За потсетување Мустафа е роден во Бања Лука во 1943-та година. Публиката во регионот најмногу го запамети по улогата на Изет Фазлиновиќ во серијата која се снимаше полни 10 години.

Пред два месеци тој на хрватските медиуми им се заблагодари што се грижат за неговото здравје откако започна да се шпекулира во јавноста дека тој поминува низ тежок период.

Тој тогаш кажа дека болеста (ракот) ја сфаќа како дел од животот.

Коронавирус