вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 13
home Познати

Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО)

Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО)

Еден ден откако српскиот рапер Гру беше испратен на вечното почивалиште, неговите другари денеска се собраа со кајтинг да го испратат уште еднаш, на свој начин, без многу врева, без непотребни луѓе. Без никакви зборови, само со неговата песна „Право  во рај“.

Со солзи во очите положија венец со бели ружи на кој беше испишан последен поздрав. „Од другарите од кајтинг, кој Гру го обожаваше и во кој уживаше полни 20 години, а на крај му го однесе животот. Нажалост, премногу рано“.

Тага на нивните лица, тага на Дунав, тага за цел живот. И баш како што вели песната на Гру: „Душата на овој човек сега оди право во рај“.

Коронавирус