среда, 17. јули 2019. Вести денес: 70
home Познати

Ќе ви пукне срцето: Вака славната пејачка Аријана Гранде се прости од своето момче кое почина на 26 години (ФОТО)

Ќе ви пукне срцето: Вака славната пејачка Аријана Гранде се прости од своето момче кое почина на 26 години (ФОТО)

Американскиот репер Мек Милер беше пронајден мртов пред два дена во својот стан во долината Сан Фернандо, а медиумите како причина за смртта го наведуваат предозирањето.

Тој во исто време беше во врска со пејачката Аријана Гранде која од реперот се опрости преку фотографија на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Аријана и мек беа во врска две години, а како причина за дрогата се наведува нивата разделба, а во меѓувреме пејачката се обиде и да му помогне на реперот.

-Бев загрижена за него и се молев за неговото здравје со години, се обидев и да му помогнам, вели Аријана.