вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 150
home Познати

Ќе ви надојдат солзи кога ќе прочитате што и порача Синиша Михајловиќ кој боледува од леукемија на својата ќерка од болница (ФОТО)

Ќе ви надојдат солзи кога ќе прочитате што и порача Синиша Михајловиќ кој боледува од леукемија на својата ќерка од болница (ФОТО)

Веста дека познатиот тренер Синиша Михајловиќ боледува од леукемија го потресе светот минатата недела.

Поддршката за него стигнува од сите страни, а најголема поддршка добива од своите две ќерки и сопруга.

Италијанските медиуми овие денови ја пренесуваат и пораката на легендарниот фудбалер кои и ја испратил на својата ќерка Вирџинија.

-Ти си мојата сила, напишал Михајловиќ на ќерка си, по што таа веднаш ја споделила пораката со фановите на Инстаграм.

Инаку минатата недела тој доби голема поддршка од цела Болоња која излезе на улица како би се молеле за тренерот на нивниот тим.

Коронавирус