петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ: Вдовицата на Шабан секојдневно плаче и го повикува пејачот да се врати, а она што го прави секое утро ќе ве наежи

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ: Вдовицата на Шабан секојдневно плаче и го повикува пејачот да се врати, а она што го прави секое утро ќе ве наежи
ФОТО: АЛО.РС

Откако на 17 февруари во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ семејството е завиено во црно.

Неговите деца и понатаму се неутешни, а најтешко очигледно и е на неговата вдовица Гордана која повеќе од месец дена одбива да го напушти семејниот дом на Дедиње.

Според информациите добиени од блиски извори до семејството Гордана и понатаму секојдневно плаче и го повикува својот сопруг да се врати дома. Додека нејзините деца се враќаат на секојдневните обврски и продолжуваат со дневните активности, таа воопшто не излегува од дома.

Единствено што прави таа секој ден излегува до капијата каде на некрологот со слика од пејачот закачува свежи бели зумбули, пренесува српски „Пинк“.

Коронавирус