петок, 3. декември 2021. Вести денес: 94
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Познати

Ќе ве облеат емоции: Игор Џамбазов ја испеа „Ако умрам ил загинам“ за Ванчо Петрушевски (ВИДЕО)

Ќе ве облеат емоции: Игор Џамбазов ја испеа „Ако умрам ил загинам“ за Ванчо Петрушевски (ВИДЕО)

Популарниот македонски шоумен Игор Џамбазов на својот настап во чест на починатиот актер, Ванчо Петрушевски ја испеа песната „Ако умрам ил загинам“.

Тој кажа дека повеќе од половина живот го минал заедно со Ванчо и додаде дека неговата смрт многу го погодила.

Најнови вести

Коронавирус