петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 68
home Познати

ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Дарко Лазиќ половина го нема по смртта на татко му, за овој изглед на пејачот е загрижена цела естрада (ФОТО)

ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Дарко Лазиќ половина го нема по смртта на татко му, за овој изглед на пејачот е загрижена цела естрада (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ сите добро знаат дека имаше успешна операција за стеснување на желудникот преку која ослабе драстично и го промени својот изглед.

За жал истиот резултат требаше да го има и неговиот татко кој пејачот го убедил да оди на операција, но наместо тоа тој го загуби животот не издржувајќи под нож.

Пејачот по трагедијата сега е на мета како ослабел дури и премногу со што си го променил и личниот опис.

Тој видно нерасположен и без вистинската насмевка на себе позирал пред автомобилот само една недела откако го погреба својот татко, а фановите не престанаа да го критикуваат за неговиот претерано слаб изглед.

Најнови вести

Коронавирус