вторник, 18. мај 2021. Вести денес: 147
home Познати

Ќе ве надвладеат емоции: Ќерката на Карлеуша облечена во црно прв пат дојде на гробот на својата баба на 40 дневниот помен (ФОТО)

Ќе ве надвладеат емоции: Ќерката на Карлеуша  облечена во црно прв пат дојде на гробот на својата баба на 40 дневниот помен (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша со својата тетка Даниела, ќерката Атина како и неколку блиску пријатели денеска одржаа 40 дневен помен за прерано починатата радио водителка Дивна Карлеуша.

Прв пат на вечното почивалиште на Дивна дојде и нејзината внука Атина која целото време главата ја држела наведната.

Пејачката цело време седела на гробот покрај својата мајка видно неутешна и облечена во црно, додека косата се уште и е видливо кратка.

На гробот на Дивна беа донесени и бели кали и црвени ружи.

Потсетуваме мајката на Јелена Карлеуша почина на 3-ти март откако претходно боледуваше од рак на белите дробови.

ФОТО: Telegraf.rs/ Nikola Tomić

Коронавирус