сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 19
home Познати

Ќе те убијам тебе и себе: Српската пејачка нападната со нож среде дискотека пред очите на нејзиниот сопруг (ФОТО)

Ќе те убијам тебе и себе: Српската пејачка нападната со нож среде дискотека пред очите на нејзиниот сопруг (ФОТО)

Познатата пејачка Маја Беровиќ била нападната во Виена по својот настап во еден ноќен клуб.

Имено непознат маж на средни години и се заканил на пејачката дека ќе ја убие, а потоа му се заканил и на нејзиниот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

U kom gradu biste voljeli da me vidite? Pisite mi u komentaru❤️??‍♀️

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial) on

Нејзиниот фан доаѓал на секој нејзин настап, а Маја повремено му оставала и карти за сите нејзини настапи, но потоа тој и праќал слики од нејзините станови во Виена и Белград, по што пејачката многу се исплашила, објавува „Свет“.

 

View this post on Instagram

 

Stockholm I am ready ??

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial) on

-Маја многу се уплаши бидејќи тој и се заканувал дека ќе ја убие нејзе и себе, па по овие пораки таа му рекла на својот сопруг да не му дозволува да и се приближи на настапот, нејзиниот фан потоа сакал и фотографија со пејачката зад сцената, по што извадил и нож, а Маја изреагирала како што треба за да не дојде до инцидент, вели изворот за српски „Свет“.

Нејзиниот сопруг дискретно повикал обезбедување, а за неколку минути тие го совладале него, а пејачката останала недопрена, додава изворот.

 

View this post on Instagram

 

Versace Baby?

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial) on

Коронавирус